Spokojny sen z opaską na oczy

Spokojny sen z opaską na oczy

Naturalne metody radzenia sobie z różnego rodzajami schorzeniami cywilizacyjnymi są coraz częściej doceniane. Powrót do korzeni widoczny jest również w leczeniu zaburzeń snu. Wiele osób stawia na ziołowe mieszanki i suplementy. Są też tacy, którzy wielką nadzieję upatrują w opaskach na oczy. W jaki sposób niwelują bezsenność?

Opaska na oczy do spania – czy to działa?

Opaska do spania tutaj dostępna jest gadżetem, który wiele osób spycha na drugi plan i nie myśli o nim poważnie. Okazuje się jednak, że dobrej jakości opaska zaciemniająca może być najskuteczniejszą metodą, która pomaga w zaburzeniach snu. Jak to jest możliwe, że skrawek materiału ma tak praktyczne właściwości? Ciemność, która nastaje po założeniu opaski na oczy sprawia, że do mózgu dociera sygnał, informujący o tym, że jest noc i pora spać. Organizm zaczyna wtedy wydzielać hormon snu, czyli melatoninę – a proces ten powoduje ogólne wyciszenie i odprężenie ciała i umysłu. Podczas przygotowywania się do snu warto zrezygnować z pracy przy komputerze i odłożyć telefon ok. 2 godziny przez zaśnięciem.

W jakich sytuacjach przydają się opaski do spania?

Opaska do spania przydaje się niemal w każdej sytuacji, w której występują trudności z zasypianiem. Bez problemu można ją wkładać w domu, zabierać na wakacje i wyjazdy służbowe lub sprawdzać jej skuteczność podczas podróży autobusem, pociągiem lub samolotem. Opaska jest nieodłącznym elementem wielu osób, które pracują zmianowo oraz często wyjeżdżających w delegacje do odległych państw.

Jakie rodzaje opasek na oczy można znaleźć w sklepach?

Szeroka dostępność opasek sprawiła, że każdy może wybrać swój ulubiony materiał, kształt, a nawet wzór. Nie brakuje tych w zabawne motywy lub w eleganckim stylu. Do najtańszych należą bawełniane, jednak kupić można także jedwabne – chroniące oczy przed podrażnieniami, bambusowe – poprawiające krążenie krwi, a także nowoczesne, połączone z aplikacją mobilną – informujące o parametrach snu. Spory wybór zachęca do zakupu – także w formie praktycznego prezentu dla bliskiej osoby.