Czy seria Atoderm jest warta swojej ceny?

Czy seria Atoderm jest warta swojej ceny?

Sucha skóra jest przede wszystkim mało elastyczna, a czasami może nawet swędzieć oraz się łuszczyć. Kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja przy użyciu kosmetyków Atoderm (od marki Bioderma), które są stosowane przez ludzi na całym świecie.

Czym jest seria Atoderm?

Jest to idealne rozwiązanie dla skóry suchej, normalnej oraz atopowej. Bioderma Atoderm pomaga odbudować płaszcz hydrolipidowy i przywraca miękką oraz elastyczną skórę. Szczególnie problematyczna jest skóra atopowa, na którą trzeba bardzo uważać. Seria Atoderm to bardzo delikatne kosmetyki do pielęgnacji twarzy oraz ciała. Na wyróżnienie zasługuje także krem do suchej skóry Bioderma Nutritive. Jego cena jest bardzo niska, ponieważ kosztuje około 20 złotych w aptecie. Jest to wybawienie dla osób o cerze suchej i wrażliwej. Niestety bardzo ciężko jest znaleźć krem, który nie będzie podrażniał takiej skóry. Oczywiście znacznie lepiej jest olejować twarz, ale lekki krem na dzień nie powinien w żaden sposób zaszkodzić.

Aktywne składniki w preparatach

Aktywne składniki kremu to przede wszystkim olej awokado oraz masło Shea. To właśnie one sprawiają, że krem ma właściwości nawilżające oraz odżywcze. W kremie znajduje się jeszcze wazelina, która dodatkowo natłuszcza suchą skórę i wzmacnia ochronną barierę. Na uwagę zasługuje fakt, że Bioderma nie zatyka żadnych porów. Jest to niezwykle istotne, ponieważ mało jest produktów zawierających olej parafinowy oraz wazelinę, które nie zapychają porów. Należy jednak mieć na uwadze, że konieczne jest jeszcze regularne mycie twarzy przy użyciu żeli antybakteryjnych. Trzeba wybierać takie żele, które nie podrażniają zbytnio naskórka i mogą być bezpiecznie stosowane.

Szczególnie ciężką misję mają alergicy, którzy muszą cały czas uważać na to co jedzą i czego dotykają. Alergeny znajdują się tak naprawdę wszędzie i nie ma nawet żadnej możliwości, żeby je ominąć. Warto wypróbować także inne kosmetyki Atoderm Bioderma, która pasują doskonale do skóry suchej oraz atopowej. Należy pamiętać, że efekty będą widoczne tylko przy regularnej pielęgnacji twarzy.