Ulga w atopowym zapaleniu skóry – skuteczność kremów na AZS

Ulga w atopowym zapaleniu skóry – skuteczność kremów na AZS

Kremy na AZS są obecnie powszechnie dostępne. Nic w tym dziwnego – na dolegliwości skórne cierpi coraz więcej osób, więc zapotrzebowanie na produkty łagodne dla cery jest spore. Czym wyróżniają się preparaty przeznaczone dla osób z atopowym zapaleniem skóry? Jakie mają właściwości?

Czym jest atopowe zapalenie skóry?

Atopowe zapalenie skóry, które określa się w formie skróconej AZS, to przewlekła i niezakaźna choroba o charakterze zapalnym. Często nazywana jest schorzeniem cywilizacyjnym ze względu na jej powszechność. Dotyka zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe niezależnie od płci. Nierzadko pierwsze jej objawy można zauważyć już w wieku niemowlęcym. AZS ma tendencję do nawracania i charakteryzuje się okresami zwiększonych lub zmniejszonych symptomów. Zwykle wprowadza się leczenie objawowe, które trwa całe życie. Dermatolodzy przepisują maści sterydowe lub inne produkty lecznicze, by złagodzić objawy.

Jak pielęgnować skórę atopową?

Osoby borykające się z atopowym zapaleniem skóry są niejako zmuszone do szczególnej dbałości o pielęgnację. Produkty, które mają w składzie olejki eteryczne lub sztuczne barwniki mogą znacznie pogorszyć stan cery i wywołać zaostrzenie objawów. Dlatego tak ważne jest uważne dobieranie kosmetyków do codziennych zabiegów. W drogerii internetowej Cocolita istnieje spora grupa preparatów, które są stworzone z myślą o osobach z wrażliwą cerą, egzemą i atopowym zapaleniem skóry. Krem na AZS to ratunek dla niejednej osoby – szczególnie w okresie zaostrzenia choroby.

krem na atopowe zapalenie skóry

Czym charakteryzują się kremy na atopowe zapalenie skóry?

Krem na atopowe zapalenie skóry zalicza się do grupy tzw. dermokosmetyków, które łączą w sobie cechy produktu drogeryjnego z leczniczym. Nie jest to preparat wydawany z przepisu lekarza, jednak pozytywnie wpływa na ogólną kondycję skóry. Specyfiki tego typu zwykle mają lekką formułę, są bez zapachu oraz bez dodatku substancji konserwujących, parabenów i barwników. Dzięki takim cechom podrażnioną i swędzącą skórę można zregenerować i zniwelować nieprzyjemne objawy z jej strony.