Co daje rozczesywanie brody rollerem do włosów?

Co daje rozczesywanie brody rollerem do włosów?

Bujna i gęsta broda od zawsze kojarzyła się ludziom z męstwem, elegancją, czy zwyczajną przystojnością. Jednak posiadanie pięknego i równomiernego zarostu bez żadnych kosmetyków i narzędzi pielęgnacyjnych jest praktycznie niemożliwe. Mowa tu o takich produktach, jak chociażby roller do brody, który pomaga zarówno przy pielęgnacji, jak i stylizacji włosów na twarzy. Czym dokładniej są rollery do włosów brody? Jakie jest ich przeznaczenie i czy rzeczywiście działają?

Pielęgnacja i stylizacja brody z użyciem rollera

Roller do włosów głowy i brody to swego rodzaju obrotowa szczotka, której używa się do codziennej pielęgnacji. Tak jak w przypadku wielu szczotek do włosów, rollery do brody mają na swojej powierzchni wystające igły ze specjalnymi zakończeniami, które mają ułatwić rozczesywanie włosów oraz masować znajdującą się pod nimi skórę twarzy. Mogą to być zarówno ostre końcówki, jak i przyjemne w dotyku kulki ze specjalnego materiału. Wyboru dokonuje się głównie na podstawie delikatności swojej skóry oraz preferencji użytkownika.

Podczas używania rollera do brody wspomniane wyżej igły nakłuwają liczne punkty na twarzy. Nie skutkuje to oczywiście żadnymi podrażnieniami ani śladami na skórze, jednak znacznie pobudza krążenie krwi na dolnej połowie twarzy. Organizm również błędnie przyjmuje, że skóra po styczności z rollerem wymaga regeneracji, dlatego wysyła do tego obszaru więcej składników odżywczych niż do innych rejonów skóry. Oczywiście składniki te są pochłaniane nie tylko przez skórę twarzy, ale przede wszystkim wyhodowaną na niej brodę.

Efekty pielęgnacji brody z użyciem rollera

Masowanie skóry twarzy rollerem do włosów brody sprawia, że włosy rosną szybciej, w większych ilościach oraz lepszej kondycji. Dzięki temu znacznie łatwiej jest zapuścić bujną brodę, a za pomocą tego samego akcesorium można ją też odpowiednio wystylizować. Pielęgnacja brody rollerem do włosów przynosi szczególne efekty gdy używa się również kosmetyków pielęgnacyjnych, takich jak olejki na brodę. Masaż twarzy rollerem sprawi, że będą one znacznie łatwiej wchłaniały się w skórę, przynosząc jeszcze lepsze efekty.