Niwelowanie żółtego odcienia blondu.

Niwelowanie żółtego odcienia blondu.

Zazwyczaj po rozjaśnieniu włosów drogeryjnym rozjaśniaczem, szczególnie jeśli kolor wyjściowy był ciemny, efekt jest odmienny od zamierzonego. Zamiast jasnego blond, wychodzą żółte jak kurczak refleksy, co jest dość niepożądanym rezultatem i nie wygląda to estetycznie. Są jednak sposoby aby zniwelować żółty odcień po rozjaśnianiu włosów w domu.

Fioletowe szampony i odżywki z serii Fanola No Yellow.

Kosmetyki te przeznaczone są z myślą o rozjaśnianych włosach, by utrzymać ich chłodny, popielaty odcień. Niepożądanego, żółtego odcienia można pozbyć się właśnie skutecznymi kosmetykami Fanola No Yellow. Umycie włosów szamponem i  pozostawienie fioletowej piany na włosach przez kilka minut sprawią, że włosy po wysuszeniu nabiorą zbliżonego do platyny odcienia. Świetnym rozwiązaniem jest również nałożenie na kilka minut odżywki z serii No Yellow, która prócz pozbycia się żółtych włosów, zapewni im odpowielnie nawilżenie i zdrowy wygląd.

Maska z użyciem gencjany.

Dodanie kilka kropel roztwór fioletu gencjanowego 1% do odżywki zdziała cuda. Fioletowy kolor odżywki z powodzeniem pozbędzie się żółtego koloru. Należy uważać, by nie dodać  do odżywki zbyt wiele kropel. Gencjana szybko barwi włosy, szczególnie te przesuszone i łamliwe, więc zamiast platynowego koloru, można otrzymać fioletowy. Roztwór wypłukuje się po klilku myciach więc warto powtarzać zabieg regularnie co kilka myć, by podtrzymać efekt chłodnego odcienia włosów. Koniecznie z maską lub odżywką – fiolet gencjanowy wysusza włosy.

Ponowne farbowanie włosów lub tonowanie.

Ostatecznym rozwiązaniem jest ponowne zafarbowanie włosów farbą drogeryjną. Po rozjaśnieniu najlepsze są odcienie szampańskie, popielate i platynowe. Fryzjer natomiast po konsultacji na pewno zaproponuje tonowanie włosów w salonie. Specjalista od koloryzacji umiejętnie dobierze toner oraz zabezpieczy włosy przed ewentualnym zniszczeniem.

Cytryna zmieszana z odżywką.

Żółty odcień na włosach po rozjaśnianiu da się uratować również pozostawieniem na kilkanaście minut pół szklanki soku z cytryny zmieszaną z odżywką. Cytryna ma naturalne działanie rozjaśniające i wzmacnia włosy.