Jak dobrać idealny klej do rzęs? Podpowiadamy!

Jak dobrać idealny klej do rzęs? Podpowiadamy!

Niezależnie od okazji, na jaką wykonywany jest makijaż powinien on być idealnie wykończony i przede wszystkim trwały. Wybór sztucznych rzęs, które będą wyglądały w zależności od okazji – widowiskowo lub naturalnie – to ważna umiejętność.

Sztuczne rzęsy idealnym dopełnieniem makijażu

Zastosowanie kępek rzęs lub rzęs na pasku zależy od indywidualnych preferencji osoby, u której jest wykonywany makijaż. Zazwyczaj dzienny make-up charakteryzuje się wykorzystaniem w sztuce makijażu krótszych rzęs, usadowionych rzadziej. Makijaż wieczorowy lub okazjonalny pozwala na doklejenie rzęs gęstych i długich a nawet tych ze zdobieniami lub wielokolorowych. Najważniejsze jest jednak to, by rzęsy były trwale doklejone, tak aby podczas całego dnia lub nocy nie doszło do ich niespodziewanego odpadnięcia.

Jak dobrać dobry klej do rzęs?

Wybierając klej do rzęs, warto zwrócić uwagę na jego właściwości. Moc kleju jest niezwykle ważna, gdyż nie ma nic gorszego niż odpadające kępki rzęs podczas uroczystości. Dodatkowo klej do rzęs powinien być jak najbardziej hipoalergiczny, by nie powodował podrażnień, opuchnięcia powieki czy jej zaczerwienienia. Nawet najbardziej precyzyjny makijaż zdradzi objawy alergii na klej do rzęs. Produkt stosowany do okolic oka musi do maksimum ułatwiać pracę z rzęsami – jego konsystencja nie może być zbyt rzadka, a szybkość zastygania zbyt długa.

Kleje do rzęs Ardell Duo

Kleje do rzęs Ardell Duo są bardzo popularne wśród profesjonalnych wizażystek (sprawdź klej DUO tutaj). Odpowiadają one wszystkim cechom dobrego kleju. Można wybrać wersję klasyczną w jasnym kolorze, bądź w ciemnym, która idealna będzie dla osób niewprawionych lub początkujących. Kleje do rzęs Ardell Duo nie powodują podrażnień. Polecane są także z uwagi na ich konsystencję, która pozwala na precyzyjną aplikację rzęs, także dla osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem. Kleje do rzęs Ardell Duo zapewniają długotrwałe osadzenie rzęs. Co ważne łatwo i bez szkody dla naturalnych rzęs można zmyć produkt z powiek. Wystarczy użycie ulubionego preparatu do demakijażu.