Jak radzić sobie z zaczerwienieniem skóry? Wzmacnianie cery naczynkowej z produktami Redblocker

Jak radzić sobie z zaczerwienieniem skóry? Wzmacnianie cery naczynkowej z produktami Redblocker

Osoby posiadające cerę naczynkową muszą szczególnie dbać o jej pielęgnację, codzienne nawyki i dobór kosmetyków. Co robić, by sprawiała jak najmniej problemów i nie powodowała dyskomfortu? Warto stosować się do kilku zaleceń.

Pielęgnacja wrażliwej cery naczynkowej

Tendencja do zaczerwienień, przesuszenia, uczucia ściągnięcia, a także do pojawiania się nieestetycznych pajączków na twarzy nie jest niczym przyjemnym. Cera naczynkowa może powodować zarówno dyskomfort fizyczny (np. pieczenie i swędzenie skóry), jak i psychiczny (tworzenie się rumieńców – które powodują zakłopotanie – podczas wysiłku, stresujących sytuacji lub w innych okolicznościach). Na szczęście specjalistyczne kosmetyki do tego typu cery pomagają nie tylko maskować objawy, ale także zmniejszać częstotliwość ich pojawiania się lub niemal całkowicie likwidować nieprzyjemne reakcje ze strony skóry. Produkty Redblocker to m.in.:

– krem na dzień i na noc,

– płyn micelarny,

– maska,

– serum punktowe,

– koncentrat naprawczy.

Redblocker zestaw to spójne działanie na skórę, które pozwala odnowić naskórek, odżywić go oraz nawilżyć. Pomaga także w uzyskaniu natychmiastowej poprawy stanu skóry oraz przynosi ulgę w podrażnieniach.

Co – oprócz kosmetyków – pomaga zaczerwienionej skórze?

Odpowiednia pielęgnacja, którą zapewniają kosmetyki Redblocker to jeden z głównych warunków, by zachować zdrowie skóry. Wspomaganie kondycji cery naczynkowej można jednak osiągnąć także przez stosowanie się do kilku zasad oraz dzięki odpowiedniej suplementacji. Ryzyko pojawienia się czerwonych zmian na twarzy zmniejsza się, gdy unika się ostrych potraw, rezygnuje ze stosowania gruboziarnistych peelingów (można zastąpić je łagodnymi peelingami enzymatycznymi), a także unika mocno perfumowanych kosmetyków. Istotną kwestią jest również wzmacnianie naczynek krwionośnych od wewnątrz – tutaj z pomocą przychodzą suplementy diety z dodatkiem m.in. niacyny oraz witaminy C (w ofercie produktów Redblocker), które uszczelniają i uelastyczniają naczynka, zapobiegając ich pękaniu i rozszerzaniu.

Kompleksowe dbanie o skórę naczynkową pozwala zachować jej dobrą kondycję – mimo zwiększonej wrażliwości na czynniki zewnętrzne.