Jak wybrać peeling odpowiedni do potrzeb skóry?

Jak wybrać peeling odpowiedni do potrzeb skóry?

Peeling twarzy stanowi świetne uzupełnienie pielęgnacji. Jego stosowanie pomaga odpowiednio oczyścić skórę oraz zapewnia jej promienny wygląd. Dobór peelingu do twarzy zgodnie z indywidualnymi potrzebami cery ma istotne znaczenie, dlatego warto zaznajomić się z jego rodzajami oraz właściwościami.

Drobnoziarnisty peeling do twarzy

Ten rodzaj peelingu charakteryzuje się zawartością niewielkich drobinek, które zapewniają delikatne złuszczenie naskórka. Dzięki temu skóra jest oczyszczona i przygotowana na przyjęcie składników odżywczych w kolejnych etapach pielęgnacji. Peeling drobnoziarnisty jest przeznaczony przede wszystkim dla osób z cerą normalną i mieszaną.

Peeling gruboziarnisty do zadań specjalnych

Peeling zawierający większe drobinki jest dobrym rozwiązaniem dla posiadaczy skóry tłustej z tendencją do błyszczenia. Jego stosowanie pomaga dogłębnie oczyścić skórę z pozostawieniem silnego wygładzenia. Regularne użycie redukuje wydzielanie sebum, a także zmniejsza problem świecenia. Ze względu na silne działanie peeling gruboziarnisty nie powinien być stosowany częściej niż 2 razy w tygodniu.

Peeling enzymatyczny dla skóry problematycznej

Siła peelingu tkwi w enzymach, które przez wpływ na keratynę w naskórku wykazują działanie złuszczające. Kosmetyk ma postać gładkiej maski lub pasty pozbawionej drobinek. W przeciwieństwie do mechanicznych peelingów twarzy może być stosowany przez osoby z cerą trądzikową i naczynkową. Jego nieinwazyjne działanie poprawia wygląd skóry bez powstawania podrażnień.