Żel do higieny intymnej- rozwiązaniem wstydliwego problemu

Żel do higieny intymnej- rozwiązaniem wstydliwego problemu

Każdy człowiek powinien dbać o higienę okolic intymnych. To kluczowa sprawa dla zdrowia całego organizmu i poniekąd czynnik, który rzutuje na to- w jaki sposób jest się ocenianym przez innych. Zachować czystość i świeżość miejsc intymnych pomoże nam płyn do higieny intymnej.

Dlaczego żel do higieny intymnej powinien być częścią naszej codziennej toalety?

      Po pierwsze płyn do higieny intymnej i żel pozwalają nam uniknąć wszelkich infekcji okolic intymnych i sprawiają, że żaden przykry zapach spowodowany bakteriami czy upławami nie ma prawa się wydostać na zewnątrz. Po drugie żel do higieny intymnej jest delikatny i subtelny i nie powoduje żadnych podrażnień ani swędzenia. Po trzecie jego gęsta konsystencja sprawia, że wystarcza on na dłużej i nie ma potrzeby bez przerwy biegać do apteki po nową dostawę.

Kiedy płyn do higieny intymnej jest szczególnie przydatny?

      Kobietom płyn do higieny intymnej pomaga zwłaszcza w trakcie miesiączki i po porodzie. Wiadomo przecież, że w wyżej wymienionych sytuacjach bariera ochronna organizmu jest nieco zachwiana i trzeba ją nieco wzmocnić. Robi się to po to, by bakterię i grzyby nie przeniknęły niepostrzeżenie do kobiecych stref intymnych. 

     Mężczyznom żel do higieny intymnej przydaje się szczególnie podczas infekcji układu moczowego i wtedy, gdy mają problem z nietrzymaniem moczu. Wiadomo, że jest to dość wstydliwy problem i każdy facet będzie starał się jakoś zatuszować. Żel do higieny intymnej nadaje się do tego idealnie, bo nie ma w ogóle kłopotu z jego aplikacją i roztacza wokół siebie bardzo przyjemną woń.