Krem BB – wielozadaniowy kosmetyk, który skóra twarzy pokocha

Krem BB – wielozadaniowy kosmetyk, który skóra twarzy pokocha

Szybkie tempo życia, chemiczne konserwanty, zanieczyszczone powietrze i często nie najlepszej jakości woda lecąca z kranu. To wszystko powoduje, że skóra twarzy potrzebuje dobrej pielęgnacji, żeby zachować ładny i zdrowy wygląd. Wynalezione pół wieku temu kremy BB to szybki i skuteczny sposób na codzienną ochronę i upiększenie cery.

Ochrona, pielęgnacja i dobry wygląd za jednym zamachem

Krem BB czyli krem na niedoskonałości to skrót z angielskiego Beauty Balm. Jest to, najprościej mówiąc, mieszanina podkładu i kremu pielęgnacyjnego do twarzy. Dzięki zawartości pigmentu pozwala tuszować lekkie niedoskonałości skóry i nadać jej równomierny koloryt. Dodatek chemicznych lub mineralnych filtrów zapewnia ochronę przed promieniowaniem słonecznym UVA i UVB. Wystarczy faktor 30, żeby zatrzymać większość dostającego się do naskórka promienowania i spowolnić procesy starzenia.
Zawartość składników pielęgnacyjnych sprawia, że krem wielofunkcyjny z powodzeniem zastępuje klasyczny krem do twarzy. Minerały, witaminy, czy naturalne wyciągi wchodzące w skład kosmetyku pomagają utrzymać właściwy poziom nawilżenia skóry i zapobiegać jej podrażnieniom.

Jak stosować?

W związku z tym, że o kremie BB można powiedzieć, że jest kosmetykiem kompletnym, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych środków. Jeśli zdarzy się, że krem nie radzi sobie z poważniejszymi zmianami skórnymi takimi jak pajączki, pryszcze lub przebarwienia, można go z powodzeniem stosować jako baza pod podkład. Ze względu na zawartość silikonów należy pamiętać o codziennym oczyszczaniu twarzy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *