Rodzaje podkładów do twarzy

Podstawowym kosmetykiem do makijażu, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety, jest podkład, za pomocą którego w ciągu nawet kilkunastu sekund można znacząco poprawić wygląd swojej cery. Obecnie w drogeriach można zakupić różnego rodzaju podkłady, które przeznaczone są do różnych typów cery oraz problemów. Jakie zatem rodzaje można wyróżnić?

Nawilżający
Taki podkład maybelline affinitone przeznaczony jest przede wszystkim do cery suchej oraz wrażliwej, ponieważ zawiera w sobie składniki, za pomocą których można utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Zaletą takiego podkładu jest nie tylko świetne działanie, ale również ochrona przed czynnikami zewnętrznymi.

Matujący
Stosowanie podkładu matującego maybelline affinitone to świetny sposób na to, aby cera przez cały dzień wyglądała na matową, co w przypadku skóry trądzikowej, tłustej i mieszanej jest niezwykle ważne z powodu nadmiernej produkcji sebum. Co jednak najważniejsze taki podkład nie zawiera w swoim składzie olei mineralnych, które mają bardzo zły wpływ na wygląd skóry, powodując powstawanie różnych krost oraz pryszczy, które bardzo często są wyciskane, przez co bakterie zaczynają niestety rozprzestrzeniać się po całej skórze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *