Kosmetyki naturalne a organiczne

Kosmetyki naturalne a organiczne

Wielu osobom wydaje się, iż kosmetyki naturalne oraz organiczne to samo, jednak tak naprawdę reprezentują one zupełnie odmienne kategorie produktów. W jaki zatem sposób odróżnić jedne od drugich? Czym charakteryzują się kosmetyki naturalne, a czym te organiczne?

Kosmetyki naturalne
Naturalne kosmetyki to produkty, w których składzie można znaleźć wyłącznie takie substancje jak składniki roślinne, mineralne oraz zwierzęce. Warto również wiedzieć o tym, iż kosmetyki naturalne nie zawierają w sobie żadnych substancji drażniących, dzięki czemu mogą po nie sięgać osoby, które uczulone są na któryś ze składników znajdujący się w zwykłych kosmetykach.

Kosmetyki organiczne
Kosmetyki te zwane są również produktami bio, jednak w odróżnieniu od produktów naturalnych muszą spełniać nieco bardziej rygorystyczne normy. Co jeszcze odróżnia je od popularnych kosmetyków naturalnych? Przede wszystkim fakt, iż powinny być przynajmniej w 90% wyprodukowane z roślin pochodzenia organicznego. Produkty kosmetyczne wyprodukowane z takich właśnie składników nie zawierają w swoim składzie pestycydów oraz sztucznych nawozów, dzięki czemu są całkowicie bezpieczna dla zdrowia, a jak wiadomo kwestia ta jest w dzisiejszych czasach naprawdę bardzo ważna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *