Zanim pomalujesz paznokcie

Zanim pomalujesz paznokcie

Pomalowane paznokcie mogą ozdobić zarówno same dłonie, jak stać się modnym uzupełnieniem całej stylizacji. Modne paznokcie to jednak nie tylko kolor. Przed użyciem lakieru warto zastosować kilka dodatkowych zabiegów, które sprawią, że paznokcie wyglądać będą na piękne i zadbane. Jakie to zabiegi? Od czego zacząć manicure?

Nadaj kształt
Pomalowanie paznokci to nie wszystko. Nawet najpiękniejsze wzory nie będą prezentowały się dobrze na krzywych, niewyrównanych paznokciach. Należy więc skrócić paznokcie do odpowiedniej, pożądanej długości i przy pomocy papierowego, szklanego lub kryształowego pilniczka nadać im właściwy kształt.

Odpowiednie nawilżenie
Aby paznokcie prezentowały się dobrze należy sprawić im kąpiel w ciepłej wodzie. Warto potrzymać w niej dłonie przez około 10 minut. Dodatkowo, w celu jeszcze lepszego nawilżenia można do wody dodać nieco oliwy z oliwek. Po takiej kąpieli możemy nałożyć na dłonie i paznokcie specjalnie stworzone do tego celu preparaty. Warto wybierać produkty naturalne, które są w pełni bezpieczne dla naszej skóry.

Usuwamy skórki
Ostatnim zabiegiem przed malowaniem powinno być dokładne i staranne usunięcie skórek. Służyć powinien do tego specjalny drewniany lub gumowy patyczek. Zadanie to powinno być wykonywane ostrożnie, by przez przypadek nie zadrzeć skóry za bardzo. Gdy skórki zostaną usunięte można przystępować do malowania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *